کامپیوتر و لپ تاپ

1-24 از 582
هر کدام از لوازم جانبی برای کاربرد خاصی طراحی و ساخته شده است . لوازم جانبی کامپیوتر دسته های مختلفی دارد. برخی از این وسایل، لوازم جانبی اصلی کامپیوتر هستند که برای کامل بودن یک کامپیوتر به آنها نیاز دارید و خرید آنها برای همه کاربران ضروری است. برای مثال، خرید ماوس و کیبورد برای کامل کردن عملکرد هر کامپیوتری ضروری است و لازم است همه کاربران برای کامپیوتر خود ماوس و کیبورد خریداری کنند. برخی دیگر از لوازم جانبی، تنها جنبه آسان‌تر کردن کارهای کاربر را دارند و یا برای انجام برخی از امور به صورت حرفه‌ای‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ از این جهت خرید آنها برای همه کاربران الزامی نیست. برای مثال، تجهیزات گیمینگ فقط برای گیمرها مناسب هستند و همه کاربران (مانند کاربران اداری و خانگی) نیازی به خرید تجهیزات گیمینگ ندارند.

از جنبه دیگر، بر اساس کاربرد نیز می‌توان لوازم جانبی را به چند دسته تقسیم‌بندی کرد.

لوازم جانبی صوتی و تصویری، لوازم جانبی ذخیره سازی، لوازم جانبی گیمینگ، کابل ها و مبدل ها، باتری و لوازم جانبی مرتبط با برق، لوازم جانبی اینترنت و شبکه، لوازم جانبی خنک کننده و ... انواع مختلفی از این دسته بندی‌ها هستند.

اینکه به چه لوازم‌جانبی کامپیوتری نیاز دارید، به نوع فعالیت شما بستگی دارد. اگر اهل موسیقی و ضبط صدا باشید، لوازم جانبی صوتی برای شما کاربردی خواهند بود. اگر به تولید محتوای صوتی و تصویری می‌پردازید، لازم است اقدام به خرید لوازم جانبی صوتی و تصویری کنید. اگر گیمر هستید و قصد انجام بازی به صورت حرفه ای را دارید، لوازم جانبی گیمینگ کامپیوتر انتخابی مناسب برای شما هستند.

لوازم جانبی اصلی کامپیوتر، وسایل پرکاربردی هستند که هر کدام به منظور خاصی در کامپیوتر استفاده می شود. لوازم جانبی کامپیوترشامل لوازم ورودی، خروجی، ذخیره سازی، تجهیزات گیمینگ و ... می شود