رم موبایل و دوربین

1-17 از 17


خرید کارت حافظه از آن دسته کار هایی است که اگر اصولی انجام نشود نه تنها کارتان را پیش نمی برد بلکه شما را از خرید پشیمان می کند و پولتان را به باد می دهد.

معمولا افراد هنگام خرید لوازم جانبی کامپیوتر  یک کارت حافظه هم میخرند. شاید اگر از آن ها بپرسید این کارت حافظه را برای چه خریده اند، پاسخی نخواهند داشت و یا نهایتا فکر می کنند به عنوان حافظه جانبی گوشی می توانند از میکرو اس دی استفاده کنند. شما از این کارها نکنید.

برای اینکه یک کارت حافظه خوب بخرید که به کارتان بیاید و جنگ اعصاب برایتان درست نکند باید به یک سری نکات اصلی توجه داشته باشید. در ادامه به بررسی این نکات می پردازیم تا در نهایت بتوانید انتخاب مناسب خودتان را پیدا کنید.

کارت حافظه میکرو از نظر سرعت به سه دسته اصلی تقسیم می شود:

1-کارت حافظه microSD

در این دسته، کارت حافظه های نسل اول وجود دارد که فقط تا 2 گیگابایت اطلاعات را ذخیره می کند. برخی از این کارت حافظه ها امکان ذخیره اطلاعات تا 4 گیگابایت را هم فراهم می کنند.

2-کارت حافظه microSDHC

سری دوم مموری رم ها را کارت حافظه microSDHC تشکیل می دهد. این سری از کارت حافظه ها به عنوان متداول ترین نوع کارت حافظه مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

3-کارت حافظه microSDXC

میکرو اس دی ایکس سی که سومین سری کارت های حافظه هستند، در حال حاضر امکان ذخیره اطلاعات تا 2 ترابایت را دارند.

بعد از "حجم" باید به کلاس کارت اس دی توجه داشته باشید. همانطور که تاکید کردیم، بهتر است بدانید که چه استفاده ای از کارت اس دی دارید چون در این صورت می توانید بهتر تصمیم بگیرید و یک انتخاب درست داشته باشید.

کیفیت، سرعت و قیمت رم گوشی، مثلث رضایت از خرید است!

کلاس و حجم مموری کارت دو موردی است که به صورت مستقیم روی کیفیت رم گوشی تاثیر می گذارد. یکی از اصلی ترین اشتباهاتی که اکثر مردم هنگام خرید کارت حافظه انجام می دهند این است که هیچ توجهی به کلاس مموری کارت ندارند و فکر می کنند توجه کردن به حجم مموری کارت کافی است.

کلاس کارت حافظه به عنوان یک ویژگی برای تعیین حداقل سرعت رم تعریف شده است و به دسته بندی های متفاوتی نیز تقسیم می شود.

کلاس ۲ با حداقل سرعت انتقال داده 2 مگابایت در ثانیه: این مموری مناسب برای ضبط ویدئو با کیفیت SD می باشد.

کلاس ۴ با حداقل سرعت انتقال داده 4 مگابایت در ثانیه و کلاس 6 با حداقل سرعت 6 مگابایت: این دو کلاس مناسب ضبط ویدئو با کیفیت HD می باشند. (رزولوشن 720 تا i1080)

کلاس ۱۰ با حداقل سرعت انتقال داده 10 مگابایت در ثانیه: با این مموری رم می توانید ضبط ویدئو با کیفیت Full HD - رزولوشن 1080 را انجام دهید.

کلاس UHS-1 با حداقل سرعت انتقال داده 10 مگابایت در ثانیه: این کلاس، مشابه مموری رم های کلاس 10 امکان ضبط ویدئو با کیفیت Full HD را فراهم می کند اما در این کلاس حجم بسیار بالاتری جای می گیرد.